Бюро перекладів Брідж надає послуги професійного перекладу з сербської і на сербську мову. Наші перекладачі сербської мови здійснюють переклади у всіх галузях, у тому числі переклад маркетингових матеріалів, переклад технічних документів, фінансовий переклад, переклад юридичних і медичних документів, переклад і локалізація веб-сайтів. Наші професійні менеджери проконсультують Вас з усіх питань по телефону або електронній пошті. Після перекладу із сербської мови або на сербську мову, наші професійні редактори вичитують текст і приводять його у стан готовності.

Нотаріальне засвідчення сербського перекладу

Якщо крім письмового перекладу з/на сербську мову, Вам знадобитися його нотаріальне засвідчення, ми із задоволенням надамо Вам таку послугу. Усі наші сербські перекладачі дипломовані фахівці і мають право засвідчувати переклади нотаріально.

Інформація про сербську мову

Сербська, Хорватська і Боснійська мови тісно пов’язані одна з одною, у минулому відомі як Сербохорватські мови. Носії проживають переважно в Сербії, Хорватії, Боснії і Герцеговині та Чорногорії. Сербська мова використовує Кириличний алфавіт, у меншій мері використовується також латиниця. Сербська мова містить багато запозичених слів із грецької і турецької мов.

Сербська мова – одна зі слов’янських мов. Разом з болгарською, македонською, словенською, хорватською і боснійською належить до південнослов’янської підгрупи. Іноді сербська, хорватська і боснійська мови поєднують під загальною назвою “сербохорватська мова”.

Сербською мовою розмовляють у Сербії і Чорногорії, в одному регіоні Боснії і Герцеговини, а також в окремих східних районах Хорватії. У перших трьох державах має статус офіційної. Кількість носіїв сербської мови складає близько 11 млн. чоловік. Більшість носіїв – серби, що сповідують православ’я.

У сербській мові використовуються два алфавіти: кириличний (“вуковіца”) і латинський (“гаєвіца”). Самі серби сперечаються про те, який же алфавіт є основним, але, очевидно, обидва алфавіти використовуються рівною мірою .

Сербський переклад досить складний.

Сербська мова має 3 основних діалекти: штокавський, чакавський, кайкавський. У багатьох діалектах різниця у звучанні літер ћ і ч відсутня. Найдавніші пам’ятки писемності сербською мовою датуються XІІ ст. Сучасна літературна сербська мова сформувалась в 1-й половині XІ ст. на основі народних говорів штокавського діалекту. Всередині літературної мови існують територіальні, викликані неоднаковими умовами її розвитку в хорватській і сербській областях. У сербській мові існують “екавська” (на території Сербії) і “ієкавська” орфоепічні норми.

Що таке “сербохорватська мова”?

За часів Югославії існувала сербохорватська мова. Цієї країни тепер на карті немає, і наявність мови є питанням спірним. Треба відзначити, що сербська і хорватська – дві різні мови, визнані як такі в усьому світі вже давно! Хоча багато в чому ці мови схожі: наприклад, у них використовуються однакові особисті займенники, а також 7 відмінків.

Зате алфавіти в сербській і хорватській мовах різні, у цих мовах тисячі різних іменників, відрізняються навіть назви місяців і такі слова, як “книга” і “бібліотека”. Більше того, тисячі слів у сербській і хорватській мовах мають просто різне значення. Ці дві мови відрізняються навіть більше, ніж норвезька та шведська.

Назва “сербохорватська” широко використовувалася протягом всієї історії Югославії в політичних цілях: поєднати південних слов’ян в один народ. Але це було нав’язаним, тому не принесло успіху.

Після другої світової війни скрізь треба було використовувати “сербохорватську” мову, що була більше схожа на сербську лише з латинським алфавітом.

Можна сказати, що утворення під назвою “Югославія” – це історична помилка. Зараз учені і професійні організації перестали використовувати термін “сербохорватська”.